1 september 2026: Fryslân gaat voor Gezond — bloeifestival over Positieve Gezondheid

  • Datum: 1 sep 2026
  • Starttijd: 09:00
  • Eindtijd: 21:00
  • Locatie: Natuurmuseum Fryslân, Leeuwarden

Op 1 september verandert het Natuurmuseum Fryslân in een bruisend festival vol gezondheid, ontmoeting en beweging, voor jong en oud. Het festival, georganiseerd door FrIZA Mentale Gezondheid en Veerkracht, staat in het teken van Positieve Gezondheid: niet alleen niet-ziek-zijn, maar lekker in je vel zitten, meedoen en verbinding met anderen.

Machteld Huber, grondlegger van Positieve Gezondheid, is een van de sprekers en gaat in gesprek met bezoekers over haar gedachtegoed.

Verder op het programma: inspiratie vanuit de Friese BlueZones, gezond bewegen met toptrainers uit Noord-Nederland, BlueZone-geïnspireerde hapjes, livemuziek en een gezondheidsmarkt met lokale initiatieven. Het Natuurmuseum is deze dag gratis toegankelijk.

Op dezelfde dag lanceert FrIZA ook het leerplatform Positief Gezond Fryslân, met leerroutes rond Positieve Gezondheid voor professionals en vrijwilligers.

Deelname is gratis en iedereen is welkom.